Daria Godlewska
właściciel firmy

Daria Godlewska - właściciel, opiekun, trener

Założycielka i właścicielka PIERWSZEJ w Polsce, PROFESJONALNEJ firmy opiekującej się psami i kotami.

Studentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie, kierunek Psychologia.

Technik weterynarii z doświadczeniem zawodowym, certyfikowany petsitter, groomer.

Ponad 7 letni staż pracy jako petsitter w Warszawie, pozwolił na poznanie potrzeb kotów, psów oraz ich prawowitych opiekunów.

Doświadczenie zawodowe zdobywała od 2004 roku, rozpoczynając Technikum Weterynaryjne w Łomży.

Pracowała jako technik weterynarii w Klinice dla zwierząt w Manchesterze.

Praktyki zawodowe odbywała w Klinikach Weterynaryjnych na Podlasiu, jak i w hodowlach psów.

Umiejętności związane z wychwytywaniem wczesnych objawów chorobowych u psów i kotów, zdobyła w dwóch Klinikach Weterynaryjnych Marcel 2 i Elwet.

Podczas długiej pracy jako technik weterynarii, nabyła wiele nietypowych, jak na petsittera, umiejętności, takich jak: podawanie kroplówek, zastrzyków, opieka nad zwierzętami po operacjach.

Doświadczenie zawodowe

2004-2008 – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr.7 w Łomży, kierunek Technik Weterynarii. Cztery lata technikum rozwinęły moją pasję i umiejętności. Odbyłam praktykę zawodową w Łomżyńskich Klinikach Weterynaryjnych oraz praktykę  w hodowli psów „MAGNA” ( poznałam tam takie rasy jak: mastif angielski, mastif neapolitański, pointer, beagle, jack russell terrier).

2008-2009 – Praca/ roczny staż, na stanowisku Technik Weterynarii w Klinice Weterynaryjnej MARCEL 2. Byłam jedynym technikiem wet.w placówce przy Wołoskiej, więc odpowiadałam za wszystkie obowiązki należące do stanowiska tech.wet.
Pierwsze zlecenia wyprowadzania psów, opieki nad psami i kotami, otrzymałam już w pierwszym miesiącu pracy.

10.2009-06.2010 – Praca na cały etat, w całodobowej Klinice Weterynaryjnej ELWET, na stanowisku Technika Weterynarii. Dzięki szpitalowi który mieści się w Klinice, zdobyłam bardzo duże doświadczenie w opiece nad zwierzętami po operacjach lub chorymi. Przez cały okres pracy w Klinice, opiekowałam się regularnie kotami oraz psami plus wyprowadzałam psy, w miarę możliwości czasowych. Ilość chętnych na pozostawienie pupila pod moją opieką, zwiększała się z tygodnia na tydzień, postanowiłam więc przejść na umowę zlecenie.

06.2010-10.2010 – Praca na zlecenie w Klinice Weterynaryjnej ELWET. Dzięki takiemu połączeniu, mogłam pracować dużo więcej jako PETSITTER.

Od 10.2010 – praca wyłącznie jako PETSITTER

Kursy/wykłady/seminaria

 1. Kurs grooming-u (2009)- strzyżenie i pielęgnacja zwierząt – w Łodzi „Psi Salon- Salon Pielęgnacyjny Psów Ewy Grabowskiej” www.psisalon.pl
 2. Kurs Petsitter COAPE
 3. Wykłady – Spotkanie z teorią cz.2-„Zaawansowane techniki nagradzania” prowadzone przez Piotra Wojtków www.dogadajciesie.pl 03.12.11
 4. Warsztaty – Najpierw Wytresuj Kurczaka wrzesień  2013r
 5. Seminarium ” Wpływ żywienia na zachowanie psów”  z Sybilla Berwid-Wójtowicz 25.01.2014
 6. Studia na SWPS – Psychologia 2014-2019
 7. Kurs Dyplomowy COAPE – byłam na wszystkich zjazdach, jednak nie napisałam ostatecznej pracy.
 8. Kurs trenerski „Trening czyni mistrza” lipiec – sierpień 2016
 9. Warsztaty masażu GaSa  09.07.2016 – indywidualne w naszym domu

W firmie zajmuje się

 • opieką nad zwierzętami w naszym domu – psy,
 • wizytami u kotów,
 • zabiegami typowymi dla zawodu Technika Weterynarii  ( podawanie kroplówek podskórnych, iniekcja podskórna, opatrunki, toaleta ran, przycinanie pazurków, mycie zębów, mycie uszu, podawanie tabletek, zakraplanie leków do oczu, podawanie insuliny, opróżnianie pęcherza moczowego u kotów, lewatywy dla psów po operacjach którymi zajmujemy się u nas w domu lub w domu Klienta, zdejmowanie szwów oczywiście jeśli rana nie wymaga pojawienia się u Lekarza Weterynarii, ogólna pomoc przy zwierzętach chorych i po operacjach) Zaznaczam jednak, że czynności te wykonuję w kontakcie z lekarzem prowadzącym zwierzę. W domach Klientów nie podaję kroplówek dożylnych, zastrzyków domięśniowych – chyba, że to ma obniżyć doraźnie ból zwierzęcia i lekarz wyraża na to zgodę. Poniżej  załączam prawa technika weterynarii oraz prawa zwierząt. Czyli poza moimi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, jako technika weterynarii który wykonuje czynności pod zlecenie lekarza weterynarii, jako opiekun mam obowiązek dbać o dobre samopoczucie zwierząt którymi się zajmuję, więc moja wiedza i doświadczenie zdobyte w zawodzie wyuczonym który pokrywa się z praktyką zawodową, zezwala mi na pomoc podopiecznym. Tym bardziej jeśli kot czy pies ( a szczególnie kot) wizytę u lekarza weterynarii znosi tak źle, że zagraża to jego dobremu samopoczuciu. 
 • wizytami w Klinikach Weterynaryjnych z podopiecznymi,
 • umawianiem wizyt w Klinikach,
 • koordynowaniem przygotowań, związanych z operacją, opieka po operacji,
 • pomocą w kontrolowaniu stanu zdrowia zwierzęcia, przypominanie/ podpowiadanie gdzie, kiedy i co trzeba wykonać u Lekarza Weterynarii,
 • kontakt z klientem,
 • przygotowaniem umów,
 • koordynowaniem pracownikami,
 • kontrolowaniem jakości usług,
 • formalnościami związanymi z prowadzeniem firmy.

Języki

 1. angielski
 2. włoski w trakcie nauki

Prawa technika weterynarii oraz prawa zwierząt.

LINKI DO PRZECZYTANIA DLA OSÓB MAJĄCYCH WĄTPLIWOŚĆ CZY MOGĘ PODEJMOWAĆ SIĘ PODAWANIA KROPLÓWEK PODSKÓRNYCH CZY INIEKCJI PODSKÓRNYCH https://www.zawodowe.com/kategorie/medycyna_i_farmacja/technik_weterynarii/opis_i_zarobki/

rozporządzeniu dotyczącym techników weterynarii jest napisane:
“ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ z dnia 24 grudnia 1998 r.w sprawie kwalifikacji i zakresu uprawnień zawodowych osób nie posiadających tytułu lekarza weterynarii.(Dz. U. z 1999 r. Nr 3, poz. 24)
Na podstawie art. 68 ust. 1 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarskoweterynaryjnych (Dz. U. z 1991 r. Nr 8, poz. 27, z 1995 r. Nr 120, poz. 576, z 1997 r. Nr 60, poz. 369 i z 1998 r. Nr 106, poz. 668) zarządza się, co następuje:
1. 1. Osoba, ktora wykonuje zawod technika weterynarii, może wykonywać czynności o charakterze pomocniczym z zakresu zapobiegania i zwalczania chorob zwierząt, leczenia zwierząt oraz nadzoru nad warunkami sanitarno-weterynaryjnymi miejsc gromadzenia zwierząt, a w szczegolności:

1) iniekcje podskórne, domięśniowe i dożylne,
3) pobieranie krwi i innych prob do badań laboratoryjnych,
4) przygotowywanie zwierząt do zabiegow chirurgicznych oraz narzędzi i sprzętu weterynaryjnego,
6) asystowanie przy przeprowadzaniu zabiegów chirurgicznych, w tym zakładaniu szwów skórnych,
7) opieka nad zwierzętami leczonymi w warunkach ambulatoryjnych i terenowych,
8 ) zakładanie opatrunków zwykłych i gipsowych,
10) asystowanie przy nieprawidłowych porodach,
11) pomoc techniczna przy wykonywaniu sekcji zwłok zwierzęcych,
16) zabiegi fizykoterapeutyczne, z wyjątkiem zabiegow laserowych,
18) dezynsekcja zwierząt i dezynfekcja pomieszczeń inwentarskich,
19) udzielanie pierwszej pomocy weterynaryjnej w przypadkach:
a) niedyspozycji żołądkowo-jelitowych o przebiegu ostrym z zagrożeniem życia zwierzęcia,
d) porodu nie wymagającego cięcia płodu lub zabiegu chirurgicznego.
2. Czynności, o ktorych mowa w ust. 1, mogą być wykonywane tylko pod nadzorem lekarza weterynarii.(…)”

Edit:
“Ustawa o ochronie zwierząt
Dz.U.2013.0.856 t.j. – Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt

Art. 27. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach
1. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.
2. Zabiegi lekarsko-weterynaryjne i zootechniczne lub inne zabiegi wynikające z technologii produkcji mogą być wykonywane na zwierzętach wyłącznie przez osoby posiadające kwalifikacje określone odrębnymi przepisami, z zachowaniem koniecznej ostrożności, w sposób zapewniający ograniczenie cierpień i stresu zwierzęcia.(…)”
A wcześniej:
“1a. Zabrania się znęcania nad zwierzętami.

2. Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
(…)
8 ) dokonywanie na zwierzętach zabiegów i operacji chirurgicznych przez osoby nieposiadające wymaganych uprawnień bądź niezgodnie z zasadami sztuki lekarsko-weterynaryjnej, bez zachowania koniecznej ostrożności i oględności oraz w sposób sprawiający ból, któremu można było zapobiec”.